Via Ludmila I – Trasa A – Etapa 4

PROSEK – STARÁ BOLESLAV

⇐ Předchozí etapa

Následující etapa ⇒

77

Km

22

Zastavení

Via Ludmila 1-A-etapa1

Informace

délka 77,1 km, čas – 04:44 h – kolo
délka 86,9 km, čas – 23:05 h – pěšky

Výškový profil

VL1-A-E1

Trasa GPX ke stažení zde.

Kudy, jak a co k vidění a navštívení

Tato sekce obsahuje popis trasy doporučované cyklistům. Ti z Vás, kteří se hodlají na místa na trase Via Ludmila dopravit jiným způsobem, najdou bližší informace u popisů jednotlivých míst v sekci Místa k navštívení.

1.Kostel sv. Václava na Proseku – od kostela pokračovat Litoměřickou ulicí do parku Přátelství na Proseku. Projet parkem k metru Střížkov, ulicí Lovosická po cyklotrase A27 až na konec k ul. Prosecké, přejít na semaforech Proseckou a napojit se na cyklotrasu A430. Pokračovat okolo Kbelské po cyklostezce, přejet ul. Kbelská a pokračovat po cyklotrase A267 podél ul. Mladoboleslavská.

Nedaleko podjezdu do Kbelské stojí jedna z kaplí Svatováclavské cesty12. kaple HORAŽĎOVSKÁ. Mladoboleslavská silnice pokračuje cyklo. 265 – na křižovatce s Beladovou ul. je po levé straně (cca 300 m) 14. kaple JENÍKOVSKÁ kaple a dále po cca 400 metrech 15. kaple KÁJOVSKÁ.

Pokračovat po cyklostezce v ul. Mladoboleslavská, za kasárnami Armády ČR – 17. KRUPECKÁ kaple. (Pozor, cca 200 metrů před tímto areálem je přísně chráněné území -Velitelství ochranné služby Vojenské policie).

Pokračovat po cyklotrase A265 a sjet z Mladoboleslavské do ul. Huntířovské a Vrchlabské – na konci kostel. sv. Alžběty a replika původní 19. KUTNOHORSKÉ kaple.

Od kostela přes kbelský park po cyklotrasách A44 a A265 k železničnímu přejezdu (za přejezdem je lesopark Kbely a golfové hřiště, na jehož území je 24. NICOVSKÁ kaple.

2.Ctěnice Před přejezdem zabočit doleva do parku (in-line dráha) a jet podél trati až k silnici Jilemnická. Pokračovat doprava okolo golfového hřiště po cyklo KB-VI, najet na ul. Bohdanečská cyklo 8100, KB-VI k Zámku Ctěnice.

Ze Ctěnic ul. Bohdanečskou po cyklotrase 8100 do Vinoře.

3.Vinoř (vinořský zámek je nepřístupný; slouží jako objekt Policie ČR), kostel Povýšení sv. Kříže, 25. OBERGÜRGENTÁLSKÁ kaple – Živanickou ulicí, k rybníku U Pohanků a zde odbočit doleva ul. V Podskalí na Naučnou stezku Vinořský park a Satalickou bažantnici. Naučnou stezkou okolo Cukrovarského rybníka (29. kaple SVATOKŘÍŽSKÁ) najet na Vinořskou a do Jenštejna.

4.Jenštejn – Zřícenina hradu – pokračovat ul. V Podhradí a Radonickou a odbočit doleva do ul. Ke křížku, pokračovat touto silnicí na polní cestu a před Dřevčicemi odbočit doleva na silničku do Dřevčic (u Jenštejna stojí další 2 kaple – 32. ROKYCANSKÁ a 33. ŘÍMOVSKÁ)

5.Dřevčicetvrz, zvonice, kostel sv. Bartoloměje, kaple 35. SEČENSKÁ a 36. ŠTERNBERSKÁ

6.Z Dřevčic na konci vesnice doleva na Popovice. Na konci Popovic najet na cyklotrasu 8196 – směr Brandýs nad Labem. Po cyklotrase okolo Hrušovického rybníka ul. Výletní, za rybníkem sjet z cyklotrasy a pokračovat ul. Výletní až do Brandýsa. Vjet na ul. Pražská (42. VYŠEHRADSKÁ kaple – poslední stojící kaple Svatováclavské cesty).

7.Brandýs nad LabemKonec ul. Výletní – 2 křižovatky – na druhé vjet do ul. Riegrova – doleva Palachova na Komenského náměstí – dále do ul. Plantáž k zámku Brandýs nad. Labem. Od zámku ul. I.Olbrachta a Maxe Švabinského přes Labe

8.Stará Boleslav – okolo kaple sv. Rocha k bazilice sv. Václava a kostelu sv. Klimenta, po hlavní přes Mariánské náměstí ke kostelu Nanebevzetí Panny Marie.

⇐ Předchozí etapa

Následující etapa ⇒