Via Ludmila I – Trasa A – Etapa 2

HÁJEK – STRAHOVSKÝ KLÁŠTER

⇐ Předchozí etapa

Následující etapa ⇒

23

Km

17

Zastavení

Via Ludmila 1-A-etapa1

Informace

délka 23,3 km, čas – 01:31 h – kolo
délka 23,8 km, čas – 06:25 h – chůze

Výškový profil

VL1-A-E1

Trasa GPX ke stažení zde.

Kudy, jak a co k vidění a navštívení

Tato sekce obsahuje popis trasy doporučované cyklistům. Ti z Vás, kteří se hodlají na místa na trase Via Ludmila dopravit jiným způsobem, najdou bližší informace u popisů jednotlivých míst v sekci Místa k navštívení.

 

1. Hájek – Klášter františkánů – po stezce Hájecká 201 směr Litovice – 20., 19. a 18.kaple hájecké cesty

2. HostiviceTvrz Litovice – Litovická ulice – po cyklostezce k hostivickému zámku, pokračovat po cyklostezce 201 k železniční stanici – Hostivice-Sadová. Zde odbočit na doleva na cyklostezku A154 směr Peterkův mlýn. Za Peterkovým mlýnem je rybník Strnad, cca 200 metrů od cyklostezky je 12.kaple hájecké cesty a na druhé straně rybníka 11.kaple hájecké cesty. Pokračovat po cyklostezce A154 a podjet Pražský okruh – směr Řepy.

3. Řepy – ul. K Šancím po cyklostezce A154 – nalevo Domov sv. Karla Boromejského s kostelem sv. Rodiny, který spravuje Kongregace Milosrdných sester sv. Karla Boromejského. Pokračovat ul. Žalanského (nedaleko je kostel sv. Martina) a Čistovickou, stále po cyklostezce A15 (cca 500 m od sv. Martina ulicí K mostku stojí u ul. Karlovarská 10.kaple hájecké cesty) – z ul. Žalanského – dále na ul. Čistovická A15. V ul. Na Bělohorské pláni odbočit doleva, přejet ul. Karlovarská, okolo 8.kaple hájecké cesty, dále ul. Řepskou.

4. Bílá Hora – trasa vede k mohyle na Bílé hoře (připomínka bělohorské bitvy 8.11.1620), nedaleko mohyly je kostel Panny Marie Vítězné s klášterem benediktinek. Od kláštera a 8.hájecké kaple do ul. Na Bělohorské pláni – odbočit doleva do ul. Čistovická, napojit se na cyklostezku A15 a pokračovat ul. Bělohorská (ul. na Bělohorské pláni je jednosměrná) a na semaforech vjet do ul. Bolívarova okolo 6.hájecké kaple za prodejnou Kaufland. Na Bílé Hoře je možná i odbočka k letohrádku Hvězda. Po cyklostezce A15 na Ladronku – podjet ul. Kukulovu (napravo u podjezdu 5.hájecká kaple). Na Ladronce u usedlosti Ladronka 4.hájecká kaple.

5. V této části města lze doporučit i odbočku ke klášteru benediktinů v Břevnově. Dál po cyklostezce a na druhé odbočce doleva přes ul. Tomanova, doleva ul. Maštěřovského a doprava na ul. U Ladronky 3. hájecká kaple. Pokračovat ul. Za Strahovem a Gymnastickou k 1. hájecké kapli. Po Bělohorské na  Dlabačov a najet do ul. Strahovská.

6. PetřínPetřínská rozhledna – na křížovou cestu, Kaple Božího hrobu, Kaple Kalvárie, kostel sv. Vavřince, zpět ke Strahovskému klášteru po A32.

7. Strahovský klášter – Královská kanonie premonstrátů na Strahově s kostelem Nanebevzetí Panny Marie a kostelem sv. Rocha, A32.

⇐ Předchozí etapa

Následující etapa ⇒